poniedziałek, listopad 18, 2019

wszystkich zainteresowanych na kursy organizowane

pod patronatem:

Polskiego Towarzystwa Stereologicznego

Oferta Specjalna

2016

KURS połączony z międzynarodową konferencją STERMAT 2016 organizowaną przez POLSKIE TOWARZYSTWO STEREOLOGICZNE

31 maj- 04 czerwiec 2016

Białka Tatrzańska,

Analiza ilościowa w metalografii, metody pomiarów w stereologii
i normach ASTM

W ramach kursu w maju 2016 w Białce Tatrzańskiej wykłady poprowadzą:

Profesor dr hab. Inż. Leszek Wojnar - Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej oraz Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stereologicznego

Dr inż. Aneta Gądek-Moszczak - Prezes Polskiego Towarzystwa Stereologicznego
z Politechniki Krakowskiej

Miejsce kursu:

Noclegi i śniadania – Toporów Premium, Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 167A

Zajęcia szkoleniowe wraz z lunchem i kolacją- Hotel „Bania”- Białka Tatrzańska,
ul. Środkowa 181- w miejscu Międzynarodowej Konferencji STERMAT 2016

Uczestnicy kursu będą mogli uczestniczyć we wszystkich sesjach Międzynarodowej Konferencji STERMAT, a Warsztaty będą wspólne dla uczestników kursu i Konferencji.

Prosimy uczestników o zaplanowanie godzin przyjazdu i wyjazdu zgodnie z podanymi godzinami i nie planowanie późniejszych przyjazdów i wcześniejszych wyjazdów co utrudnia pracę wykładowcom –szczególnie przy organizacji testów.

Koszt uczestnictwa obejmuje koszt kursu, materiały szkoleniowe pełne wyżywienie oraz noclegi w pokojach jednoosobowych (w przypadku zgłoszenia później niż na 6 tygodni przed datą rozpoczęcia kursu może zajść konieczność zakwaterowania w pokoju 2-osobowym) i wynosi 2.600,00PLN netto plus 23%VAT.

Uwaga!          Na kursie dostępne będą mikroskopy świetlne i Systemy analizy obrazu umożliwiający analizę własnych przywiezionych próbek.

Zakres tematyczny szkolenia:

Stereologia – dyscyplina naukowa zajmująca się uzyskiwaniem informacji o trójwymiarowej strukturze obiektów na podstawie ich dwuwymiarowych próbek, będących najczęściej obrazami pochodzącymi z mikroskopów lub tomografów. Informacja ta dotyczy np. objętości, pola powierzchni obiektów albo ich orientacji w przestrzeni.

1.       Obraz mikroskopowy 2D a rzeczywiste elementy struktury materiału 3D - jak wykorzystać informacje z obrazu do interpretacji struktury.

2.       Co wnosi stereologia do nauki o materiałach?

3.       Dlaczego do interpretacji struktur należy wykorzystywać dane przestrzenne uzyskiwane dzięki stereologii?

4.       Czy obraz mikroskopowy zapewnia dostateczną ilość informacji do analizy metalograficznej i interpretacji struktury materiałów inżynierskich?

5.       Jak prawidłowo wybierać obrazy do analizy obrazu?

6.       Wady i zalety automatycznej analizy obrazu.

7.       Na co zwrócić uwagę wybierając oprogramowanie do analizy obrazu?

8.       Normy ASTM stosowane do automatycznej analizy obrazu.

9.       Normy ASTM a normy Europejskie w inżynierii materiałowej.

10.    Analiza własnych próbek - część warsztatowa.

11.    Sesje Konferencyjne - wykorzystanie stereologii i analizy obrazu w nauce: nowe procesy technologiczne, nowe materiały inżynierskie.

Biuro Techniczno-Szkoleniowe

DCOSBIM Dorota Cebula-Kozłowska